Dojazd

 

https://field.30abts.com Auto

Podróż samochodem to jeden z najczęściej wybieranych sposobów dojazdu do Marina Cape. Główne trasy prowadzą przez Rumunię oraz Serbię, znacznie mniej osób decyduje się na przejazd przez Ukrainę z uwagi na czas spędzony na granicy ukraińskiej oraz tragiczny stan dróg. Lokalizacja Marina Cape (42°38'15.49" N - 27°39'16.87" E Google Earth).

 

I. Trasa przez Serbię

Tą trasę polecamy wszystkim lubiącym podróżować autostradami i drogami ekspresowymi. W zależności z którego miejsca Polski rozpoczynamy podróż należy kierować się najlepszą drogą do południowej granicy Polski, następnie przez Słowację lub Czechy do Budapesztu. Korzystając z obwodnicy należy kierować się na autostradę M5 prowadzącą do miejscowości Szeged a następnie do przejścia granicznego z Serbią https://here.timmbbg.net (konieczny ważny paszport i ubezpieczenie zielona karta). Po przekroczeniu granicy podróżujemy drogą nr E75 w kierunku Novi Sad, Beograd gdzie kierujemy się na Nis. W miejscowości Nis zjeżdżamy na drogę nr E 80 i jedziemy do miejscowości Dimitrovgrad i następnie na granicę bułgarską. Po przekroczeniu granicy bułgarskiej jedziemy drogą nr 8 do Sofii, następnie kierujemy się na autostradę A1 w kierunku Plovdiv, Stara Zagora, Burgas. W miejscowości Stara Zagora kierujemy się na drogę nr E 773 do miejscowości Nowa Zagora, Sliven, Karnobat, Burgas, Pomorie, Aheloy i Marina Cape.

 

II. Trasa przez Rumunię

Tą tracę polecamy wszystkim, którzy podczas podróżowania lubią podziwiać piękne widoki i krajobrazy. Podobnie jak poprzednią trasą należy kierować się na południową granicę Polski gdzie przez Słowację lub Czechy do Węgier. Przez Węgry można przejechać w trzech kierunkach do Rumunii: Arad, Oradea, Satu Mare, w zależności w którym miejscu Węgier rozpoczniemy swoją podróż. Z miejscowości Arad kierujemy się przez Deva, Sibiu, Pitesti do Bukaresztu. Z miejscowości Oradea lub Satu Mare kierujemy się na Cluj Napoca, a następnie mamy dwie możliwości – podróż przez Sibiu i Pitesti do Bukaresztu lub Targu Mures, Brasov do Bukaresztu. Z  Bukaresztu należy kierować się do miejscowości Giurgiu gdzie przekraczamy rzekę Dunaj i wjeżdżamy do Bułgarii do miejscowości Ruse skąd drogą nr E 70 przez Razgrad, Shumen dojedziemy do autostrady A2, która prowadzi do Varny, skąd autostradą A5 przechodzącą w drogę nr 9 w kierunku Burgas dojedziemy do Aheloy i Marina Cape.

 

Samolot

www.austrian.com        0-801-404040
www.lot.com                0-801-703703
www.wizzair.pl 
www.norwegian.com 

Dojazd z Międzynarodowego Portu Lotniczego w Burgas: na rondzie przy wyjeździe z lotniska - kierunek Warna (droga nr 9 lub E87), w miasteczku Aheloy za stacją benzynową Łukoil (po ok. 200m) skręcić w prawą stronę w kierunku Marina Cape. Charakterystyczne budynki kompleksu wyraźnie są widoczne z daleka. Przy rezerwacji pobytu można zamówić transport z lotniska w cenie ok. 7 Euro od osoby.

 

Autokar

Koszt podróży autokarem to zazwyczaj połowa ceny biletu na samolot. Trzeba się jednak liczyć z podróżą trwającą ponad 32 godziny.

 

Pociąg

Podróż pociągiem do Bułgarii w ostatnich latach nie jest często praktykowana, wpływ na to ma także długość podróży. Podróż z przesiadką trwa zazwyczaj około 36 godzin. Bardziej szczegółowe informacje oraz rozkład dostępne są na stronach PKP http://www.pkp.pl

Trejdoo